Opinie o Nas

Dunhill

Fajka Dunhill County 3105

Fajka Dunhill County 3105
Fajka Dunhill County 3105

Fajek Dunhill chyba nie trzeba przedstawiać; niezależnie od różnych zdań na ich temat i rzeczywiście różnej jakości w zależności od okresu jest z nimi tak, jak z winami: bywają lepsze roczniki, ale z najlepszych winnic wino jest zawsze znakomite. I tak Dunhille wykonywane z najlepszych i najlepiej przygotowanych materiałów są synonimem fajek z najwyższej półki.

Wspaniały, wyjątkowo elegancki Dublin z subtelnie smukłym ustnikiem. Wyraziście wykonane piaskowanie wrzośca ukazuje wysoką precyzję wykończenia. Główka w ciepłym, brązowym wykończeniu z ciemniejszymi, niemal czarnymi refleksami zdecydowanie dodaje charakteru i podkreśla wyjątkowość modelu. Gładki rim ukazuje niezwykłe usłojenie wrzośca. Fajka wyposażona w wyjmowany, długi skraplacz, który został opatentowany przez Dunhilla w latach między 1910 a 1912. Gładki fragment na spodzie szyjki sygnowany w sposób charakterystyczny dla firmy Dunhill. Komin prekarbonizowany, pomieści średnią ilość tytoniu. Akrylowy ustnik imitujący usłojenie drewna utrzymano w bordowo-czarnych barwach, sygnowany dodatkowo białą kropką – słynnym White Spot. Najwyższa półka wśród fajek. Od podstaw ręcznie wykonana z wyselekcjonowanego wrzośca najwyższej jakości fajka – model dla wymagających fajczarzy i prawdziwych kolekcjonerów. Materiały zagwarantują radość z palenia przez bardzo długi czas.

Fajka pakowana w mieszek i eleganckie pudełko producenta.

Oznakowania na fajce głoszą:

3105 - to kod czterocyfrowy (czasem pięciocyfrowy) przyjęty przez Dunhilla w latach 1976/77, gdzie cyfra 3 oznacza grupę rozmiarową 3 w nomenklaturze Dunhilla, cyfra 1 oznacza kształt ustnika - tu: ustnik zbieżny (tapered), kolejne cyfry: 05 oznaczają kształt Dublin według systemu Dunhilla opublikowanego np. tu.

Logo - czyli napis Dunhill pisany tzw. "długimi literkami" w owalu - jest używany od 1995 roku.

MADE IN ENGLAND 18, cyferki podniesione, mniejsze od D w England. Fajki Dunhilla w przeważającej liczbie przypadków datuje się (tak jak srebra brytyjskie) z dokładnością co do roku. Cyferka czy cyferki datujące wystemplowywane są po literze D w England. Datowanie zależy też od wielkości cyferek datujących, sposobu ich umieszczenia etc. szczegółów. W tym przypadku: fajka została wyprodukowana w roku 2018.  

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 1 499,00 zł (netto: 1 218,70 zł )
szt
  • nowość

Fajka Dunhill Shell Briar 3111

Fajka Dunhill Shell Briar 3111
Fajka Dunhill Shell Briar 3111

Fajek Dunhill chyba nie trzeba przedstawiać. Niezależnie od różnych zdań na ich temat i rzeczywiście różnej jakości w zależności od okresu jest z nimi tak, jak z winami: bywają lepsze roczniki, ale z najlepszych winnic wino jest zawsze znakomite. I tak oto Dunhille wykonywane z najlepszych i najstaranniej przygotowanych materiałów są synonimem fajek z najwyższej półki.

Niedużych wymiarów model o precyzyjnie piaskowanej powierzchni. Fajka wykonana z najszlachetniejszego wrzośca i wytrzymałego akrylu po to, by spełnić oczekiwania najbardziej wymagających fajczarzy. Główka utrzymana w czarnym wykończeniu wrzośca, spłaszczona u podstawy, dzięki czemu nie wymaga użycia dodatkowego stojaka. Gładki fragment wrzośca od spodu fajki sygnowany logo i numerem modelu fajki - gwarancja oryginalności. Komin pokryty prekarbonizatem. Szyjka gładko przechodzi w krótki ustnik, którego czarny kolor idealnie dopełnia całość. Z pewnością nie dla każdego, ale marzenie każdego prawdziwego fajczarza.

Fajka pakowana w mieszek i eleganckie pudełko producenta.

Oznakowania na fajce głoszą:
3111 - to kod czterocyfrowy (czasem pięciocyfrowy) przyjęty przez Dunhilla w latach 1976/77, gdzie cyfra 3 oznacza grupę rozmiarową rury w nomenklaturze Dunhilla, cyfra 1 oznacza kształt ustnika - tu: ustnik zbieżny, kolejne cyfry: 01 oznaczają kształt Lovat według systemu Dunhilla opublikowanego np. tu.

Logo - czyli napis Dunhill pisany tzw. "długimi literkami" w owalu - jest używany od 1995 roku.

MADE IN ENGLAND 14, cyferki mniejsze od D w England. Fajki Dunhilla w przeważającej liczbie przypadków datuje się (tak jak srebra brytyjskie) z dokładnością co do roku. Cyferka czy cyferki datujące wystemplowywane są po literze D w England. Datowanie zależy też od wielkości cyferek datujących, sposobu ich umieszczenia etc. szczegółów. W tym przypadku: fajka została wyprodukowana w roku 2014.  

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 1 390,00 zł (netto: 1 130,08 zł )
szt
  • nowość
do góry
Zgodnie z obowiązującym prawem,
aby korzystać ze sklepu internetowego z fajkami,
papierosami, tytoniami musisz być osobą pełnoletnią.

Czy masz ukończone 18 lat?
TAK NIE
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl